Як вибрати москітну сітку

Сьогодні в звичну комплектацію сучасних віконних і дверних систем входить антимоскітна сітка. Вона доступна за вартістю і дуже просто монтується, а переваги від її установки складно переоцінити. Основні функції цього елементу полягають перш за все в захисті:

 • від комах – комарів, мух, нічних метеликів, жучків;
 • від сміття, залітає з вулиці – опалого листя, гілочок, тополиного пуху;
 • від кинутих з верхніх поверхів недопалків і викликаних ними випадкових пожеж.

Практичну і зручну сітку дуже просто зняти самостійно, а потім знову зібрати з віконною або дверною конструкцією, для чого передбачені спеціальні кріплення.

Які бувають москітні сітки і що потрібно знати про їх встановлення

Щоб визначитися з оптимальним захистом віконних або дверних отворів, слід уявляти собі, які бувають москітні сітки. Вони діляться на певні види за двома основними принципами:

 1. призначення;
 2. тип конструкції.

Якщо з першим пунктом все відносно зрозуміло – сітка для вікна, дверей або секції балконного скління, то з другим слід розібратися докладніше.

Як вибрати москітну сітку

Різновиди за типом конструкції

Сучасний вітчизняний ринок пропонує безліч варіантів, тому давайте зробимо короткий огляд найпоширеніших з них.

 • Рамочна сітка є, мабуть, найбільш популярною серед споживачів і масової у виробництві. В якості її основи виступає пластиковий профіль, на який натягнуто дрібностільникове полотно, зафіксоване по краях гумовими ущільнювачами. Подібні конструкції на вікнах встановлюються або з зовнішньої, або з внутрішньої сторони отвору. Для вхідних чи балконних дверей вони виступають в ролі додаткової стулки, яка може закриватися і відкриватися, а також забезпечена зручною ручкою.
 • Рулонна сітка (вона ж – ролетна або просто рол) являє собою сітчасте полотно, яке згортається в вигляді рулону. Воно забирається в захисний короб, змонтований зовні отвору, а механізм приводиться в дію завдяки спеціальній фурнітурі.
 • Розсувна сітка, як правило, встановлюється на конструкції з відповідною системою відкривання і виступає в ролі ще однієї полегшеної стулки, яку можна висувати або опускати в разі потреби. Такий захист вимагає особливої ​​точності в дотриманні потрібних розмірів, тому її краще замовляти одночасно з вікнами або дверима. Або ж, у разі пошкодження, викликати фахівця з замірів з тієї ж компанії, яка займалася початкової установкою.
 • Сітка «антикішка» розроблена спеціально для квартир, в яких живуть пухнасті домашні улюбленці. Адже відомо, що загравшись і виплескуючи енергію, вони можуть порвати тонкий захисний екран. Але це полотно виготовлено з особливо міцної штучної нитки, покритої тонким шаром полімеру, тому невразливо для гострих котячих кігтиків. До речі, така сітка вбереже вашого вихованця від непотрібних травм або падіння з висоти.
 • Магнітна сітка є найбільш простим, зручним і недорогим рішенням. Її легко змонтувати самостійно, тому такий варіант часто використовують для дачних будинків або літніх кухонь, встановлюючи в основному на двері. Захисне полотно кріпиться в отворі маленькими, але потужними подвійними магнітами, які розмикаються, пропускаючи людину, і знову змикаються.

Як вибрати москітну сітку

Яку саме підібрати москітну сітку на вікно або двері, залежить від самих конструкцій, механізму їх відкривання, особливостей будови і, звичайно, ваших побажань.

Особливості установки різних сіток

 • Рамочні конструкції монтуються в отворах за допомогою металевих або пластикових кронштейнів, а для дверей – петельних елементів, що дозволяють їм відкриватися. Вид кріплення визначається призначенням сітки, її внутрішнім або зовнішнім розташуванням, типом профілю.
 • Розсувні екрани вимагають установку роликового механізму, який дає можливість переміщатися вліво-вправо або вгору-вниз.
 • Рулонні сітки потребують монтажу пластикового або металевого короба зовні, в який вкладається захисне полотно, а також спеціального пристрою для натягування і згортання.
 • Магнітні екрани є найпростішими за способом кріплення – зібрати антимоскітну сітку просто навіть для школяра. Вона міцно фіксується в отворі системою сильних подвійних магнітів, що дозволяють встановлювати і знімати екран від тисячі до півтори тисячі разів.

Захист «антикішка» – це тип дрібностільникового високоміцного полотна, яке може використовуватися для всіх видів сіток, але для недорогих магнітних застосовувати його недоцільно.

Що потрібно для установки або заміни москітної сітки

Зазвичай протимоскітні сітки замовляють одночасно з віконними і дверними конструкціями, що фахівці вважають абсолютно правильним, адже для цього проводяться точні заміри професіоналами. Але іноді захисний екран можна пошкодити в процесі експлуатації, і тоді виникає питання про його заміну.

Чи можна самостійно провести заміри

Точні заміри дуже важливі, але для замовлення нової сітки не обов’язково викликати фахівця компанії-виробника. Ідеальним варіантом будуть документи на установку ваших вікон, де зафіксовані всі необхідні розрахунки. Якщо ж вони не збереглися, можна провести заміри самостійно. Давайте розглянемо основні етапи та ключові поради.

Як вибрати москітну сітку

 1. Заміри проводяться при відкритій віконній стулці.
 2. Дуже важлива їх максимальна точність, аж до мм, тому озбройтеся зручною жорсткою рулеткою.
 3. Для виготовлення більшості видів сіток вимірюються параметри віконного отвору – висота і ширина.
 4. Для магнітних дверних екранів є свої особливості: щоб правильно вибрати сітку на двері, слід замірювати дверну коробку, а не отвір.
 5. При заміні розсувних конструкцій, краще викликати фахівця. Вони вимагають професійної точності розрахунків і коштують недешево, але помилка обійдеться ще дорожче.

Потім передайте точні дані менеджеру компанії-виробника і чекайте повідомлення про готовність конструкції. Доставка може бути платною, але завжди є варіант забрати вироби на підприємстві або в найближчому фірмовому салоні. Встановити більшу частину сіток можна самостійно, але для деяких різновидів краще запросити фахівця.

Як доглядати за москітною сіткою

Навіть найнадійніша і якісна конструкція не прослужить довго, якщо їй не забезпечити гідний догляд. Втім, зусиль це затребує мінімум – досить двічі на рік знімати, щоб протерти полотно і рамку вологою губкою, не використовуючи агресивних миючих засобів. Традиційно вважається, що москітні сітки потрібно прибирати на зиму. Але багато фахівців стверджують, що при зберіганні екрани пошкоджуються набагато частіше, тому надійніше залишити їх на вікні.

Як вибрати москітну сітку

Компанія «ВікнаНові» виготовить для вас москітні сітки будь-якої конфігурації, а наші менеджери допоможуть підібрати правильну конструкцію, яка буде відповідати вашим потребам і побажанням. Ми є одним з найбільших виробників металопластикової продукції в центральному і східному регіонах країни. Наші представництва є у всіх великих містах – Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві та інших. Для отримання компетентної консультації та оформлення замовлення, зверніться до наших менеджерів будь-яким зручним для вас способом.

 
Сподобалося? Поділіться: