Чи можна взимку ставити пластикові вікна та двері: поради

Багато хто поєднує установку нових вікон з ремонтом в квартирі, хоча таке рішення не завжди виправдано. Також існує думка, що подібні роботи краще проводити в теплу пору року. Це теж має сенс, але лише частково. Давайте розберемося в питанні більш досконально: чи можна міняти вікна взимку, з чим доведеться зіткнутися, і які поради дають фахівці. Про все це читайте в нашому короткому огляді.

Особливості монтажу в холодний сезон

Сучасні технології та матеріали дозволяють проводити роботи з установки віконних конструкцій в будь-яку пору року. Якщо з якихось причин ви не встигли зробити це влітку або восени, не варто мерзнути і чекати приходу весни. Але, звичайно, певні умови і обмеження існують. Тому варто докладніше познайомитися з тим, які особливості є для монтажу пластикових вікон в зимовий період.

Обов’язкові правила

Зимовий монтаж вікон, природно, потребує дотримання певних вимог, головними з яких є наступні три.

  1. Роботи проводяться при температурі до -15 ° С.
  2. Обов’язково застосовується зимова піна.
  3. Конструкції повинні мінімум 24 години перебувати при кімнатній температурі.

Далі ми розглянемо, навіщо потрібно дотримуватися цих правил, а також розвіємо деякі поширені міфи.

Міфи і реалії

Найчастіше побоювання покупців пов’язані з трьома міфами, кожен з яких не має під собою підстав, і давно спростований на практиці.

1. Квартира або будинок значно промерзне.

Насправді досвідчені фахівці можуть демонтувати старе вікно, зібрати і встановити нову конструкцію всього за одну-дві години, якщо йдеться про більш-менш стандартні розміри. Таким чином, віконний отвір буде знаходитися повністю відкритим від 20 до 40 хвилин. Це не настільки тривалий період, щоб значно охолодити приміщення навіть при мінусовій температурі.

2. В холоду неможлива якісна установка.

Сьогодні виробники пропонують різні інноваційні матеріали, орієнтовані на встановлення металопластикових конструкцій саме в холодний сезон. Перш за все, це особливі види монтажної піни, які не втрачають своїх якостей при низьких температурах. Також розроблені певні технологічні прийоми і спеціальне обладнання, розраховані на монтаж в зимовий період.

3. Пластик в морози стає крихким.

Щоб виключити деформації, яким дійсно може піддатися профіль при сильних холодах, є обов’язкова умова зимової установки. Конструкції повинні мінімум добу перебувати в опалюваному приміщенні при стандартній кімнатній температурі. На практиці, вікна доставляються за день-два до монтажних робіт. Якщо вони встановлюються в квартирі, де постійно живуть, то їх і так розмістять всередині. А ось якщо мова йде про приватний будинок, то хоча б 24 години потрібно витримати їх у відносному теплі.

Вигоди зимового монтажу

Як бачите, встановлювати вікна в холодну пору року не тільки можна, а й потрібно, щоб не мерзнути взимку. Сам процес заміни конструкцій в літній і зимовий період не набагато відрізняється, але має свої особливості.

Підготовка монтажу

Якщо при проведенні замірів потрібно традиційно забезпечити доступ до віконного отвору, то при самій установці необхідно внести в підготовку деякі корективи. Давайте пройдемося всіма етапами і нагадаємо, що від вас очікується.

  • Після доставки вікон обов’язково витримати їх при кімнатній температурі в опалюваному приміщенні мінімум добу.
  • Звільнити доступ до віконних отворів, відсунувши меблі і прикривши її спеціальною захисною плівкою.
  • Прибрати з підвіконня і винести з приміщення кімнатні квіти, щоб теплолюбні рослини не постраждали за ті 20-40 хвилин, коли отвір буде повністю відкритий.

Самим господарям також слід подбати про утепленій одяг для себе і дітей, а також не пускати в приміщення, де проводяться роботи, домашніх тварин. Вихованців, які живуть в клітках або акваріумах потрібно заздалегідь винести з такого приміщення.

Вигоди установки в холодний сезон

Монтаж вікон в зимовий час має певні переваги. До них можна віднести:

  • сезонні знижки та спеціальні акційні пропозиції;
  • меншу завантаженість фахівців;
  • більш швидке виготовлення та встановлення нових вікон.

Клімат в більшій частині українських регіонів (Дніпро, Полтава, Харків, Запоріжжя,тощо) дозволяє проводити монтаж металопластикових конструкцій практично протягом усього зимового періоду.

Головне, вибрати відповідальну компанію, якій можна довіряти. Саме таким підприємством є український завод-виробник «ВікнаНові», який виконає для вас весь комплекс робіт якісно, ​​з використанням сучасних матеріалів і в найкоротші терміни. Зв’яжіться з нами зручним способом, щоб дізнатися докладніше про встановлення вікон у зимовий період.

 
Сподобалося? Поділіться: