Як відбувається демонтаж старих вікон і установка нових?

Сучасні металопластикові конструкції мають незаперечні переваги, головними з яких є енергоефективність, безпека, практичність. Втім, зараз мова піде не про їх якість, а про етапи установки. Багато людей відкладають її, щоб пов’язати з капітальним або косметичним ремонтом, і це є цілком виправданим кроком. З іншого боку, поєднувати два процеси зовсім необов’язково. Особливо, якщо є обмеження в фінансах, а старі вікна вже довели свою неспроможність, не підтримуючи належний рівень тепла і комфорту в будинку. До того ж, давно практикується чистий монтаж, який займає декілька годин, з виносом будівельного сміття за межі дому або квартири.

демонтаж вікон

Однак, щоб виважено прийняти відповідальне рішення про встановлення нових конструкцій, давайте розберемося, з яких етапів складається процес заміни старого вікна на нове. Якщо ви вже визначилися з приблизною комплектацією і компанією-виробником, тоді вам залишилося зробити всього 5 кроків:

 1. викликати фахівця з замірів;
 2. на підставі точних розрахунків укласти договір і внести передоплату;
 3. дочекатися виготовлення і доставки конструкцій, прийнявши замовлення;
 4. підготувати приміщення до установки;
 5. зустріти фахівців з монтажу і після прийняти готову роботу.

Здавалося б, все дуже просто. А тепер варто зробити більш детальний огляд кожного з етапів, (виключаючи укладення договору), щоб зрозуміти, які дії можуть від вас знадобитися.

Навіщо потрібно викликати замірника

Багато хто вважає, що заміри можна зробити самостійно або за допомогою «знаючих» друзів і родичів. На це відразу заперечимо – заміна та монтаж нових вікон в квартирі або приватному будинку вимагають точних, грамотно проведених замірів. Саме від них залежать параметри конструкцій і можливість їх правильного встановлення. Це в свою чергу тягне за собою відповідність заявленим вимогам, надійність експлуатації і довгий термін служби. Яку реальну допомогу, крім цього, може надати замірник?

 • Уточнення оптимальної комплектації з урахуванням конкретних умов – камерність профілю і склопакета, види скла, підбір оптимальної фурнітури і додаткових елементів (підвіконня, козирків, відливів).
 • Рекомендації з монтажу, враховуючи особливості отвору, пріоритетний метод, використання додаткових матеріалів (наприклад, гідро- і теплоізоляції).
 • Поради з підготовки до доставки та розміщення конструкцій, а також їх установки.

Послуга з виклику замірника зазвичай платна. Однак, при загальній сумі придбання, це дуже невеликі витрати (десь від 150 грн). А від результату залежить, наскільки добре і довго служитимуть ваші вікна. Розрахувати приблизну вартість металопластикових вікон допоможе онлайн-калькулятор.

демонтаж вікон

Як потрібно приймати готові конструкції

Коли ваше замовлення буде виконано виробництвом, з вами зв’яжуться для узгодження зручного дня і години доставки. До цього часу вам потрібно підготувати вільний простір ближче до приміщення, призначеного для установки. Врахуйте, що конструкції мають значну масу, а розміщувати їх найкраще під невеликим кутом. Вони не повинні заважати вільному пересуванню квартирою, але перебувати в стійкому положенні, що виключає випадкові падіння і пошкодження.

Як відбувається демонтаж старих вікон і установка нових?

При доставці і прийомі замовлення вам необхідно буде оглянути кожну одиницю, звертаючи увагу на наступні моменти.

 • Відсутність на пластику зовнішніх подряпин і інших дефектів, особливо в місцях явних пошкоджень захисної упаковки.
 • Якість зварних швів профілю, що виглядають як маленькі канавки, які не повинні бути глибиною більше 1 мм і шириною понад 5 мм.
 • Цілісність склопакета і кількість стекол (2 в однокамерному і 3 в двокамерному), всередині не повинно бути слідів конденсату, слідів герметика або бруду.
 • Відповідність конструкцій конфігурації, яка зазначена в бланку замовлення або договорі.
 • Наявність повної комплектації фурнітури і допоміжних елементів (підвіконь, відливів, козирків).

Підготовка до встановлення і монтаж конструкцій

Якщо все гаразд, можна підписати документи про факт прийому замовлення.

Підготовка до встановлення і монтаж конструкцій

Це для більшості споживачів вважається основним етапом з того, що входить в установку євровікон для приватного будинку або квартири. Хоча кожен з них є відповідальним і значущим для фінального результату. Про день і час монтажу співробітники компанії попередять вас заздалегідь, тому можна підкоригувати термін, щоб було максимально зручно і ви встигли підготуватися.

Демонтаж і установка

Що потрібно зробити напередодні установки

В першу чергу, необхідно створити всі умови для нормальної роботи фахівців і позбавити себе від зайвого прибирання. Зазвичай умови у більшості компаній однакові, що в Харкові, що в Запоріжжі, що в Полтаві.

 • Звільніть підвіконня, зніміть штори та гардини.
 • Забезпечте вільний доступ до віконного отвору, прибравши або відсунувши меблі.
 • Подбайте про можливість підключитися до електромережі безпосередньо або за допомогою подовжувача.
 • Прикрийте предмети, які залишилися в кімнаті, захисною поліетиленовою плівкою.
 • Приберіть килимки і захистіть підлогове покриття картоном або іншими матеріалами.
 • Підготуйте місткі і міцні мішки для будівельного сміття.
 • Подбайте про все необхідне для подальшого прибирання (віники, щітки, відра, ганчірки, тощо).

Врахуйте, що старі конструкції та мішки зі сміттям будуть виноситися за межі квартири, тому відповідно підготуйте шлях до виходу – зніміть килимки або застеліть підлогу. Стане в нагоді і запас звичайних одноразових бахіл.

Монтаж нових вікон і дверей

Демонтаж і установка

Процес установки металопластикових вікон зазвичай відбувається в два етапи.

1. Демонтаж старих конструкцій, який включає:

 • зняття наявних стулок і рам, а також підвіконь, відливів, козирків;
 • видалення колишніх утеплювачів, очищення і обробка отвору (із застосуванням спеціальних засобів і обладнання);
 • при необхідності – прибирання існуючих укосів, про що звичайно домовляються ще на стадії замірів.

2. Монтаж нових вікон і дверей, в рамках якого проводяться:

 • перевірка цілісності і стану конструкції;
 • роз’єднання рам і стулок, якщо потрібно – зняття склопакетів;
 • обробка поверхонь отвору із застосуванням потрібних матеріалів і засобів, при «теплому» монтажі – обклеювання термоізолюючою стрічкою;
 • перевірка відповідності рами отвору за горизонтальним і вертикальним рівнями;
 • висвердлювання отворів для кріплень (саморізів, анкерних болтів або пластин);
 • установка рам за допомогою кріплень і герметизуючої монтажної піни;
 • навішування стулок і монтаж фурнітури.

По завершенню комплексу робіт ви можете особисто перевірити функціональні характеристики встановлених вікон і дверей. Тільки після цього рекомендуємо підписувати потрібні документи і оплачувати послуги монтажу. Вони входять в загальну суму замовлення, але зазвичай виносяться окремим обумовленим пунктом.

Демонтаж старих конструкцій

Як ви зрозуміли, для виконання всього обсягу робіт з установки нових вікон, краще вибирати одну компанію, якій можна довіряти. Український завод-виробник «ВікнаНові» не дарма заслужив вдячність споживачів. Ми з готовністю візьмемо на себе весь комплекс робіт, зробимо їх якісно і надамо необхідні гарантії.

 
Сподобалося? Поділіться: