Що важливо знати про ПВХ-профіль

Перші металопластикові вікна з’явилися відносно недавно – в середині 1950-х рр. в Німеччині та Австрії. Але зараз без них нам складно уявити своє життя. Трохи більше, ніж за півстоліття вони завоювали світ завдяки своїй надійності, практичності і функціональності. Але це стосується лише якісних пластикових вікон. Що потрібно знати про них, щоб правильно вибрати? Давайте почнемо з важливої інформації про ПВХ-профіль, з якого виготовляються конструкції.

Сировина і технологія. Якість і властивості профілю різних брендів відрізняються, що зумовлено складним складом і технологією виробництва. Основною сировиною для ПВХ є нафтопродукти і кам’яна сіль, в результаті хімічної переробки яких отримують вінілхлорид, а після його полімеризації – ПВХ (полівінілхлорид). Він виглядає як білий порошок або дрібні гранули, з яких виготовляють профіль. Для цього використовується метод екструзії – «витягування» з розплавленої маси, після чого відбувається пластифікація і формування профілю.

Виробник. Якість профілю залежить від багатьох параметрів, і в першу чергу – від точності дотримання температурних режимів на всіх етапах виробництва. В пластичну масу додаються різні інгредієнти: стабілізатори, наповнювачі, полімерні допоміжні реагенти, пластифікатори, іноді – фарбувальні пігменти. Ці добавки визначають властивості кінцевого продукту, тому часто точна рецептура є «ноу-хау» виробника. В результаті спостерігаються коливання ряду важливих властивостей пластикового профілю, наприклад, стійкості кольору, міцності, жорсткості.

Характеристики. Якісний профіль має гладку пласку чисту поверхню з однорідним кольором, без тріщин і інших видимих дефектів. Виробник контролює точність геометричних параметрів профілю, товщину зовнішніх стінок, стійкість до удару, штучного старіння, змін кольору, тощо. За цими показниками профіль відноситься до певного класу відповідно до встановленої системи класифікації. На основний віконний ПВХ-профіль наноситься маркування на тій ділянці, яка не буде видною при закритому вікні. Воно ставиться через 2 погонних метра профілю і містить кодовані дані про виробництво.

Готовий віконний ПВХ-профіль ріжуть на відрізки до 6,5 м, упаковують в палети і відправляють виробникам металопластикових конструкцій. І тут матеріал проходить ще багато різних етапів на шляху до перетворення на якісне пластикове вікно.

 
Сподобалося? Поділіться: