Що потрібно знати про мансардні вікна

Купити мансардні вікна в Києві та інших містах України сьогодні не є проблемою – ринок насичений різноманітними пропозиціями. Але експерти рекомендують замовляти подібні конструкції безпосередньо у виробника. Тоді ви можете бути впевненими, що вони повністю відповідають вашим вимогам і особливостям приміщення.

Мансардне вікно призначене для установки в даху будівлі і забезпечує гарне освітлення горищних приміщень. До XVII століття вони вважалися непридатними для житла, доки паризький архітектор Франсуа Мансар не запропонував облаштувати в них недорогі квартири. На честь нього такі приміщення і стали називатися мансардами, але частіше – «шпаківнями», адже вони були крихітними і погано освітленими. Тоді для цього використовувалися маленькі «слухові» вікна.

Мансардні ж вікна в сучасному розумінні з’явилися вже після Другої світової війни. Тоді через руйнування в Європі катастрофічно не вистачало житла, під яке активно пристосовувалися горища. Зробити мансарди більш комфортними вдалося датському інженеру та архітектору Віллуму Канн Расмуссену. Саме він розробив конструкцію, яка встановлюється прямо в скат покрівлі, пропускаючи всередину сонячні промені.

Чому варто купити мансардне вікно: особливості та переваги

Сьогодні мансардні вікна популярні в усьому світі завдяки своїм безперечним перевагам. До них, зокрема, відносяться:

 • прекрасна освітленість кімнати;
 • візуальне розширення простору приміщення;
 • забезпечення природної вентиляції завдяки можливості провітрювання;
 • висока герметичність, звуко- і теплоізоляція;
 • підтримання оптимального мікроклімату;
 • легкий доступ на дах і варіант запасного виходу в екстрених ситуаціях;
 • комфорт і простота у використанні, а також практичність в догляді.

Крім цього, різноманітність дизайнерських рішень дозволяє купити мансардне вікно, яке повністю змінить приміщення і додасть йому неповторний вигляд.

Від чого залежить ціна мансардного вікна

Сьогодні мансардні вікна пропонуються в багатому спектрі варіантів. Вони відрізняються своєю формою і розмірами, механізмами відкривання, розташуванням ручки, наявністю спеціальної фурнітури, тощо.

Але є головна особливість, яку потрібно враховувати в першу чергу. Конструкція витримує те саме зовнішнє навантаження, що і покрівля, в яку здійснюється монтаж. Саме від її типу залежить конфігурація, а, отже, і ціна мансардного вікна.

Про що також потрібно пам’ятати при виборі подібних виробів? Прислухайтеся до порад фахівців.

 • Загальна площа світлопрозорих елементів повинна бути не менше 10-12% від площі мансарди.
 • Ширина вікон безпосередньо пов’язана з відстанню між покрівельними кроквами.
 • Пластикові конструкції ідеально підходять для приміщень з підвищеною вологістю.
 • Вікна можуть бути глухими або мати різні варіанти відкривання – відкидне, поворотне, комбіноване та ін.
 • Ручки повинні бути легко доступні для дорослої людини навіть при їх розміщенні у верхній частині рами.

Мансардні вікна зазвичай розташовуються під кутом до стін. Завдяки цьому, з одного боку, вони пропускають більше світла, з іншого потребують додатковий захист від сонця. Тому варто заздалегідь продумати наявність жалюзі, маркіз або ролет, від яких також залежать ціни мансардних вікон. У дах вони монтуються різними способами, що теж може вплинути на вартість готової конструкції.

Мансардні вікна витримують серйозні зовнішні навантаження (дощ, сніг, сильний вітер, інші атмосферні явища). Зрозуміло, що до них пред’являються підвищені вимоги жорсткості, міцності, надійності та безпеки. У зв’язку з цим, потрібно серйозно підійти до вибору виробника, у якого дійсно варто купити мансардне вікно, що має всі необхідні характеристики.

 
Сподобалося? Поділіться: