Що таке ламіновані пластикові вікна?

Перше ламіноване металопластикове вікно було створено заради експерименту ще на початку 80-х років минулого століття. Тоді вирішили перевірити, як нанесення на профіль спеціальної плівки вплине на якісні характеристики конструкції. Виявилося, вона може дати додатковий захист від впливу агресивних погодних факторів. А незвичайний зовнішній вигляд тоді до уваги не брався. Але саме він перетворив ламінацію на актуальний дизайнерський тренд.

З кожним роком кольорові вікна стають все більш популярними, адже вони представляють собою:

 • вдале архітектурне рішення для фасаду;
 • можливість гармонійно вписати вікна в інтер’єр;
 • зручний компроміс при реставрації історичних будівель.

Завдяки ламінації, ви встановлюєте в будинку або квартирі сучасні металопластикові конструкції, яким зовні можна надати практично будь-який відтінок або текстуру.

Найбільш ефектним і затребуваним варіантом є вікна «під дерево», які виглядають як виготовлені з натуральних матеріалів. В Україні цей тренд спочатку був особливо популярний в західних регіонах і південних курортних областях, але зараз охопив все країну. Подібні конструкції сьогодні все частіше можна зустріти в Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Полтаві та інших містах. Давайте докладніше розберемося в темі, що таке ламіновані вікна і які їхні особливості.

Особливості виготовлення ламінованих вікон

З відтінком і текстурою нових вікон вам слід визначитися вже на етапі продумування комплектації і оформлення замовлення, для чого менеджери обраної компанії-виробника нададуть вам розкладку колірної палітри. Це пов’язано з тим, що технологія виробництва передбачає процеси, які можливі тільки в спеціально обладнаних заводських цехах. Які ще важливі аспекти слід враховувати, і що потрібно знати про ламінацію вікна?

Використовувані матеріали

Для ламінування профілю застосовуються дуже тонкі, але міцні плівки. Їх стандартна товщина складає 0,2 мм. Лицьова поверхня досконально передає потрібний відтінок кольору або текстуру – «під дерево», «під метал», «під натуральний камінь». Більшість тонів представлені в глянсовому і матовому варіантах.

Крім зовнішніх якостей, плівки мають і інші переваги:

 • високий рівень протистояння негативним погодних впливам;
 • додатковий захист ПВХ-профілю від шкідливого ультрафіолету;
 • стійкість до дрібних механічних пошкоджень і довговічність.

Відповідальні компанії-виробники використовують виключно якісні матеріали від відомих європейських брендів.

Технологія виготовлення

Ламінація металопластикового профілю передбачає кілька операцій. Причому особливість технології полягає в тому, що вони проходять майже паралельно і потребуюсь жорсткого контролю за дотриманням точного температурного режиму та низки інших важливих умов. В цілому, весь процес можна розділити на п’ять етапів.

 1. Спочатку поверхня білого профілю ретельно очищається від забруднень і дрібних ворсинок.
 2. Далі відбувається обробка знежирюючими засобами.
 3. Потім наноситься спеціальна грунтовка, яку називають праймером, що покращує адгезію – можливість зчеплення з іншими матеріалами.
 4. Потім наноситься клейовий шар, а на нього – сама ламінацій на плівка, причому, для виконання цієї операції дуже важливо дотриматися потрібного температурного балансу.
 5. Фінальний етап полягає в накатці плівки по поверхні профілю, в тому числі в складних рельєфних місцях, а також розгладження всіх складок і нерівностей.

Для якісної роботи цеху ламінації величезне значення має підтримка суворого режиму чистоти, адже потрапляння пилу або дрібних волокон на оброблювану поверхню неприпустимо.

Які моменти важливі при виборі ламінованих конструкцій

Якщо дотримуватися порад фахівців, то слід визначитися з типом ламінації. Плівку, що надає певний відтінок або фактуру, можна наносити не на всю поверхню профілю, а лише на її частину. До речі, від цього залежить не тільки зовнішній вигляд готового металопластикового вікна, але і його вартість.

Основні типи ламінації

Давайте розглянемо докладніше, які бувають види ламінації.

 • Зовнішня, коли плівка наноситься лише на «вуличну» частину віконної рами. Це дозволяє додати оригінальності фасаду будівлі і гармонійно його вписати в оточення.
 • Внутрішня, при якій «забарвлюється» поверхня профілю, звернена до кімнати. Такий варіант дає можливість створювати цікаві колірні акценти в інтер’єрі.
 • Двостороння, коли обклеюються і внутрішня і зовнішня поверхні, іноді навіть з використанням різних відтінків. Відповідно цей різновид нанесення плівки поєднує в собі фасадні та інтер’єрні рішення.
 • Ламінація в масі, при якій тонуються навіть внутрішні частини профілю, наприклад, ділянки, які приховуються закритою стулкою. Це найбільш дорогий варіант, на 25-30% він перевершує вартість звичайного білого конструкції.

На закінчення огляду, слід зазначити, що з ламінованого профілю можна виготовляти вікна будь-яких розмірів і форми – стандартні, квадратні, арочні, круглі та ін.

Як доглядати за ламінованим конструкціями

Сучасні якісні плівки є стійким і довговічним матеріалом. Вони прекрасно переносять:

 • різкі перепади температур;
 • лютий мороз і сильну спеку;
 • підвищену вологість, в тому числі морський клімат;
 • вплив прямих сонячних променів.

Тому вони підходять практично для всіх кліматичних зон, представлених в Україні. А догляд за ними не вимагає особливих зусиль, головне – дотримуватися трьох простих правил:

 1. уникайте агресивних миючих засобів;
 2. не застосовуйте абразивних матеріалів;
 3. використовуйте звичайний мильний розчин в разі сильних забруднень.

В цілому ж, досить періодично протирати вікна м’якою вологою ганчірочкою. А пил, що зібрався між рамою і стулкою, можна втягнути за допомогою ручного пилососа або трубкою звичайного, знявши підлогову насадку.

Вибір виробника і установника

При замовленні ламінованих вікон краще зупинитися на перевіреній компанії, що має хороші відгуки і рекомендації клієнтів. Саме таким відповідальним партнером є український завод «ВікнаНові», який надає повний комплекс послуг з виробництва і монтажу ламінованих вікон.

Ми виготовляємо виключно якісні конструкції на основі надійних комплектуючих і матеріалів, причому пропонуємо покупцям чесні і вигідні ціни безпосередньо від виробника. У спектр послуг нашої компанії входять докладні консультації менеджера як в телефонному, так і онлайн режимах. Врезультаті яких ви зможете підібрати вікна, що повністю відповідають вашим вимогам і побажанням.

 
Сподобалося? Поділіться: