“Теплі кредити” для ОСББ и ЖБК у 2020 році

З понеділка, 6-го квітня цього року ОСББ та ЖБК можуть отримати кредити на утеплення багатоквартирних будинків за спрощеною процедурою. Про це домовилися Держагентство з енергозбереження і енергоефективності та ПриватБанк, повідомила прес-служба фінансової установи.

Відповідний договір про співпрацю у 2020 році укладено в рамках програми «Тепла оселя» («Теплі кредити»). За її умовами передбачене відшкодування з держбюджету 40-70% від суми кредиту, отриманого на проведення робіт з модернізації та утеплення багатоповерхівок. Програма розрахована на ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) та ЖБК (житлово-будівельні кооперативи).

Зараз, поки триває карантин, заявку на оформлення «теплого кредиту» можна подати в форматі онлайн. За інформацією Держенергоефективності, в найближчих планах – підписання угод ще с декількома фінансовими установами, серед яких Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк.

Зазначимо, що у бюджеті-2020 закладено на «теплі кредити» 400 млн грн. З них ОСББ та ЖБК отримають 190 млн грн, фізичні особи – 200 млн на утеплення житла і 8 млн на «негазові» котли.