Винос балкона
Є багато способів розширити житловий простір. Одні з них є візуальними, тобто створюють видимість завдяки дизайнерським хитрщам: панорамне скління, підбір відтінків обробки, розстановка предметів інтер’єру. Інші варіанти є цілком реальними, і серед них – винос балкона, який може мінімум на 300 мм за всім периметром збільшити корисну площу приміщення. А при належному облаштуванні та утепленні він прекрасно перетворюється на додаткову кімнату в квартирі – зону відпочинку, зимовий сад, майстерню, міні-спортзал, зручну комору, тощо.

Види розширення балконів

Балкон є інженерно-архітектурною спорудою, яка виступає за межі фасаду будівлі і розташована на плиті перекриття. Саме його конструкція визначає можливості і спосіб розширення простору, що, в свою чергу, обумовлює роботи зі збільшення площі. Виносні балкони діляться на три основних типи, кожен з яких давайте розглянемо в подробицях.

1. Винесення підвіконням.
Цей варіант найчастіше застосовується, якщо конфігурацією передбачений бетонний цілісний парапет або часткова огорожа. Тоді розширення проходить від лінії підвіконня:

 • за трьома сторонами периметру – фронтальною і бічними;
 • тільки в ширину – нарощування вперед;
 • в довжину – з бічних частин.

Сам процес являє собою наварювання жорстких навісних конструкцій, за рахунок яких додаткові «поля» складають до 30 см, і установку нового каркаса під скління. Візуально в розрізі балкон являє собою два прямокутника – менший від підлоги до підвіконня і більший від підвіконня до стелі.

2. Винесення від підлоги.
Такий тип найчастіше застосовується на верхніх поверхах, де є технічні можливості розширити площу завдяки нарощуванню стелі:

 • за усіма трьома сторонами;
 • лише за шириною;
 • тільки за довжиною (в боки).

У нижній частині – по плиті – розміри не змінюються. При цьому варіанті металевий каркас наварюється під кутом до лінії підвіконня, а далі – по вертикалі під скління. У розрізі такий балкон являє собою трапецію в нижній частині і прямокутник у верхній.

3. Винос підлогою (плитою).
Цей варіант є найефективнішим, оскільки збільшує площу за всією геометрією споруди. Але він вважається найбільш трудомістким і найчастіше вимагає оформлення відповідних документів, а також згоди сусідів. Винос балкона плитою передбачає ряд важливих і відповідальних технічних робіт.

 • Повний демонтаж парапету з трьом сторін периметру або лише з передньої частини чи тільки з бічних.
 • «Пересування» за межі зовнішніх стін лінією перекриття з використанням товстого металевого швелера.
 • Значне збільшення навантаження на підлогу вимагає створення потужного кріплення до стіни будівлі.
 • Іноді необхідно посилення самої плити або її реконструкція.

В процесі враховується і додаткова вага скління, для якого найкраще використовувати пластикові конструкції. При такому розширенні балкона дуже ефектно виглядають панорамні вікна, що займають все площину від підлоги до стелі. Замовити балкон з виносом підлогою коштує дорожче, ніж інші варіанти, зате при належному облаштуванні та установці опалювального приладу ви отримуєте ще одну повноцінну кімнату.

Що потрібно для збільшення балкона

Кожен балкон з виносом прораховується в індивідуальному порядку, адже від результату залежить не тільки зовнішній вигляд або комфорт господарів окремої квартири, а й безпека всіх мешканців будинку.

Основні етапи

Спосіб збільшення балконного простору підбирається за типом будівлі, розташуванням квартири, технічними умовами і іншими важливими факторами. Саме від них залежить фінальна ціна на розширення балкона. Базовими етапами є:

 • виклик фахівця для оцінки комплексу робіт і точних розрахунків;
 • визначення типу виносу і розробка проекту з урахуванням можливих навантажень;
 • винесення балкона одним з можливих способів;
 • виміри для установки скління;
 • встановлення металопластикових конструкцій;
 • роботи з утеплення та внутрішнього облаштування.

Звісно, ціна на винос балкона формується і за рахунок підбору необхідних матеріалів для зовнішніх і внутрішніх робіт, виду скління, комплектації світлопрозорих елементів.

Наскільки збільшується простір

Зазвичай вдається «наростити» простір в середньому на 30 см за усім периметром. Якщо балкон у вас стандартний, його площа становить десь 3м2. Після виносу вона буде дорівнювати близько 6 м2, тобто збільшиться вдвічі. Погодьтеся, це значне розширення, яке вже дозволяє облаштовувати додатковий простір за своїм смаком.

Процес розширення балкона будь-яким методом є трудомістким, складним і відповідальним. Він вимагає прискіпливої ​​уваги і ретельних прорахунків, тому його краще довірити експертам, які мають солідний досвід. Саме такими людьми є команда компанії «ВікнаНові», готова виконати обсяг робіт і зробити це якісно, ​​швидко, доступно за вартістю. На рахунку наших фахівців безліч успішних проектів, виконаних в різних містах – Черкасах, Харкові, Полтаві, Дніпрі, Запоріжжі. Детальніше познайомитися з нашими можливостями і спектром послуг, що надаються, можна у відповідних розділах сайту компанії.