Фурнітура для дверей
Металопластикові двері стали одними з найбільш затребуваних конструкцій, які встановлюються в різних будівлях – житлових, громадських, комерційних, промислових, а також використовуються для внутрішнього оформлення приміщень. Така популярність обумовлена особливостями ПВХ-дверей: енергоефективністю, безпекою, відмінною звукоізоляцією, довговічністю, прекрасним зовнішнім виглядом. Але щоб повною мірою гарантувати їх якісні характеристики, потрібна надійна фурнітура, розрахована на різне призначення і умови експлуатації.

Що таке дверна фурнітура

Фурнітура являє собою набір механізмів і пристосувань, які забезпечують правильне функціонування дверей – постійне відкривання і закривання, безшумну роботу, щільне прилягання стулки, легкість використання, замикання на замок, тощо. Для кожного типу конструкцій (розпашних, розсувних, складних) передбачений свій комплект фурнітурних елементів.

Основні різновиди

Дверна фурнітура є більш міцною, масивною і надійною в порівнянні з віконною. Адже вона витримує значні щоденні навантаження. Виділяють кілька основних видів комплектуючих, необхідних для встановлення металопластикових конструкцій.

  • Петлі. Вони виробляються з актікоррозійних стійких матеріалів і підбираються залежно від розмірів, маси, форми дверного полотна.
  • Ручки. Їх ділять на поворотні, натискні, ноби (у вигляді кулі з засувкою), нерухомі стаціонарні. Таку фурнітуру виготовляють з пластику, металу або поєднання різних матеріалів в залежності від функціоналу і декоративної ролі.
  • Замки. Найчастіше застосовуються циліндричні і сувальдні механізми, а також електромеханічні і електромагнітні, які відкриваються спеціальним ключем, брелоком, дистанційним пультом.
  • Доводчики. Вони забезпечують плавне, безшумне, безпечне закривання стулок і є незамінними для вхідних дверей в місцях з великою прохідністю. За типом кріплення їх поділяють на верхні, нижні, приховані. Також вони відрізняються ступенем навантаження, яке витримують в залежності від маси і розмірів конструкції.

Крім того, в лінійці дверної фурнітури представлені додаткові та допоміжні комплектуючі. Вони можуть бути орієнтовані на різні види дверей (вхідні, балконні, міжкімнатні) або виконання певних функцій – протизламний захист, система вентиляції, особливості відкривання та ін.

Догляд за фурнітурою

Щоб ваші двері бездоганно працювали при постійному навантаженні, слід їм забезпечити правильний догляд. Згодом стулки можуть трохи провиснути, що ускладнює їх відкривання і закривання. Ця проблема легко вирішується завдяки регулюванню фурнітури, що краще не робити самостійно, а довірити майстру.

Крім того, двічі на рік металеві комплектуючі необхідно змащувати для поліпшення ковзання, мінімізації тертя, захисту від корозії. Для цього можна використовувати звичайне машинне масло або спеціальні засоби для фурнітури. Дотримання простих правил допоможе дверям бездоганно служити вам довгі роки.

Український завод «ВікнаНові» при виготовленні металопластикових дверей використовує тільки якісну фурнітуру,яка прекрасно зарекомендувала себе на ринку. Ми працюємо з відомими брендами, котрі заслужили бездоганну репутацію серед виробників і покупців: MACO (Австрія), SIEGENIA (Німеччина), VORNE (Туреччина), AXOR (Україна).