Підвіконня
Щоб віконний отвір оформити більш якісно, ​​надійно і красиво, крім безпосередньо вікна використовуються й інші важливі конструктивні елементи:

 • козирки;
 • відливи;
 • відкоси;
 • вентиляційні клапани;
 • підвіконня.

Останній з елементів ми і розглянемо докладніше в цій статті. Що це за конструкції, якими вони бувають, від чого залежать ціни на підвіконня, що потрібно знати при їх виборі?

Що являє собою підвіконня, і які існують різновиди

Підвіконня – це внутрішня горизонтальна панель, яка зазвичай входить в стандартну комплектацію вікна. Воно монтується або на рівні нижньої частини рами, або безпосередньо під нею.

Навіщо потрібне підвіконня

Завдяки цьому елементу, вікно легше перетворити в закінчену деталь інтер’єру – підвіконня допомагає вписати його візуально у внутрішній простір кімнати. Крім того, воно закриває нішу, розташовану під вікном, де зазвичай встановлюється батарея опалення. Крім естетичної ролі, підвіконня виконує ще й практичні функції. Завдяки йому потовщується теплий повітряний прошарок під вікном і прилеглою ділянкою стіни. Також при розкритій стулці воно захищає внутрішній простір від дощових крапель і сміття, які залишаються на його поверхні. Ще підвіконня надає додаткову площу для розміщення різних речей або кімнатних квітів. З його допомогою можна навіть створити особливу зону відпочинку.

Основні різновиди

Пропоновані виробниками підвіконня умовно можна розділити за двома основними параметрами.

 1. Матеріал. Сьогодні найчастіше для виготовлення цього конструктивного елемента використовують пластик, натуральний або штучний камінь, дерево.
 2. Параметри. Зазвичай встановлюються підвіконня, ширина яких сягає від 100 до 700 мм, а довжина – до 6 м. Хоча за індивідуальним замовленням можливі й інші варіанти.

Сьогодні найбільш затребуваним рішенням є пластикове підвіконня, що відрізняється оптимальним поєднанням якості, функціональності, ціни.

Переваги підвіконь з ПВХ

 • Стійкість до навантажень. Екструдована пластикова основа, посилена внутрішніми ребрами жорсткості, забезпечує максимальну міцність. Підвіконня здатні витримати значні навантаження: на них впевнено може стати людина в процесі миття вікон, не кажучи про розміщення важких керамічних вазонів з квітами.
 • Енергозбереження. Багатокамерна внутрішня структура пластикового підвіконня допомагає нівелювати місток холоду, що утворюється під вікном, чим підвищує загальну енергоефективність всієї конструкції.
 • Захист від механічних і термічних впливів. Спеціальне покриття з технологічного акрилу захищає від подряпин, дрібних пошкоджень, високих температур. На поверхні не залишається слідів від важких предметів або гарячого посуду.
 • Екологічність. Матеріали, з яких виготовляються підвіконня, не містять речовин, шкідливих для здоров’я людини або навколишнього середовища – формальдегідів, важких металів, токсичних сполук.
 • Дизайн. Сьогодні біле підвіконня – це класика, але не обов’язкова. Виробники пропонують вироби в багатій колірній гамі й імітації різних текстур – натуральної деревини, дикого каменю, мармуру. Більш того, можна замовити підвіконня з ПВХ з глянсовою матовою або шорсткою фактурною поверхнею.

Що потрібно знати при виборі підвіконня

Нинішній ринок багатий різноманітними пропозиціями, які зазвичай відрізняються одна від одної якістю продукції і вартістю. Іноді ціна на схожі вироби може коливатися в межах сотні, а то й тисячі грн. Як в цьому розібратися? Враховуйте, що суми можуть варіюватися в залежності від регіону і розташування найближчого складу, тому вартість виробу в Черкасах або Полтаві може бути іншою, ніж, наприклад, в Києві.

На що орієнтуватися

 • Витратьте трохи часу, щоб переглянути інформацію в Інтернеті – спеціалізований сайт або портал надасть вам базові відомості.
 • Визначтеся з видом підвіконня, його якісними характеристиками, бажаним дизайном.
 • Виберіть ТМ-виробника і компанію, яка буде проводити монтаж.
 • Зв’яжіться з менеджером компанії-установника для отримання докладної консультації.
 • Викличте замірника для точних розрахунків і отримання практичних рекомендацій.
 • Оформляйте замовлення і чекайте монтажних робіт.

Особливості установки

Якщо ви вирішили встановити нові сучасні вікна, краще одночасно з ними купити підвіконня. Втім, цей конструктивний елемент можна замінити і окремо – трапляються і такі ситуації. Підготовка до монтажу передбачає кілька дій, які краще виконати за день до призначеної дати.

 1. Звільніть доступ до віконного отвору, прибравши дрібні предмети і відсунувши меблі.
 2. Зніміть килими або накрийте їх щільною плівкою, картоном, клейонкою.
 3. Прикрийте меблі захисною плівкою.

Монтаж зазвичай займає кілька годин і робиться за один день.

В Україні є чимало компаній, які готові взяти на себе весь комплекс робіт. До них відноситься і завод «ВікнаНові», який заслужено вважається одним з лідерів у виготовленні металопластикових конструкцій. Ми маємо власні ТМ або представляємо продукцію виробництва відомих вітчизняних і європейських брендів. Зв’яжіться з нашими менеджерами, щоб отримати детальну консультацію і дізнатися про переваги співпраці.